04.04.2010

بنزین و گازوئیل و برق بدون تغییر؛خبری از اجرای قانون نیست

جهان‌نیو: روز گذشته اخباری از دولت منتشر شد که همگی حاکی از عدم اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در سال جاری است.

به گزارش سرویس اقتصادی جهان علی رغم تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای بی کم و کاست قانون، با این حال برخی تلاش می کنند به هر شکلی مانع از اجرای قانون هدفمندسازي یارانه ها شوند.

در همین رابطه روز گذشته اعلام شد که یارانه بنزین، برق و گازوئیل تا پایان سال بدون تغییر باقی خواهد ماند. از طرفی حذف یارانه کالاهای اساسی هم که به سال 90 موکول شده بود و به این ترتیب معلوم نیست زمان اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها با کدام یارانه و از چه کالایی شروع می شود!

این در حالی است که روز گذشته میرتاج الدینی معاون پارلمانی دولت از طرح یا لایحه ای خبر داد که با هدف تغییر قانون هدفمندسازی یارانه ها قرار است به مجلس رود. در همین رابطه فرزین معاون وزیر اقتصاد و سخنگوی طرح تحول اقتصادی هم اظهار داشت که زمان اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها موکول به چانه زنی دولت و مجلس شده است.

اما مصباحی مقدم در گفتگو با خبرنگارن با تاکید بر اینکه گویا دولت تلاش دارد به هر روشی زیر بار قانون نرود اظهار داشت که اگر طرح جدیدی هم در مجلس تصویب شود باز هم دولت به بهانه دیگری از اجرا کردن قانون شانه خالی می کند.

در حالی که سرنوشت قانون هدفمندسازی یارانه ها در سال جاری با ابهام جدی مواجه است، برخی نمایندگان مجلس و تعدادی از مسئولین دولتی تلاش می کنند از هم اکنون عوارض اجرای این قانون را به دوش مجلس بیندازند.

Related posts:

  1. کوچک‌زاده: نمایندگان در حال تلاش برای تامین نظر رهبری(با دستمال یزدی) هستند
  2. از سوی افراطیون حامی دولت صورت گرفت، حمله به لاریجانی در تعطیلات
  3. احتمال وقوع یک اتفاق مهم در اوایل سال
  4. خورشیدی: با مدیران فعلی به جایی نمی‌رسیم

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates