11.04.2010

ررسی موضوع رحیمی در کمیسیون قضایی؛ دستگاه قضایی اغماض نکند

فردا: کمیسیون قضایی مجلس در جلسه امروز موضوع ادعاها علیه معاون اول رئیس جمهور را بررسی می‌کند.
موضوع ادعاهای الیاس نادران علیه معاون اول رئیس جمهور در جلسه امروز کمیسیون قضایی و حقوق مجلس مطرح و در صورت لزوم شاید کمیته ای از طرف کمیسیون و یا مجلس برای تحقیق و تفحص درباره این موضوع تشکیل خواهد شد.

محمد تقی رهبر عضو کمیسیون قضایی مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی «فردا» درباره طرح ادعاهایی علیه معاون اول رئیس جمهور و واکنش مجلس در این باره گفت: کمیسیون قضایی مجلس تاکنون هیچ جلسه رسمی در خصوص اظهارات نادران نداشته است. شاید این موضوع در جلسه امروز ( یک شنبه) به بحث گذارده شود و اگر اطمینان نسبی و دلائل قانع کننده ای موجود باشد، با تصویب کمیسیون و یا حتی مجلس، کمیته ای برای رسیدگی و تحقیق و تفحص پیرامون این مسئله تشکیل می‌شود ولی با همه اینها، نظر نهایی با قوه قضاییه است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس اظهارات نادران علیه رحیمی را در حد ادعا دانست که تایید و اثبات آن بر عهده قوه قضاییه
هرگونه اغماض دستگاه قضا در این رابطه قابل قبول نیست، برای اعتماد سازی در جامعه، نباید فرقی بین قوی و ضعیف گذاشت.
- نماینده مردم اصفهان
است و باید توجه داشت که تنها در صورت اثبات اتهامات، می‌توان آن را اعلام کرد چراکه ممکن است موضوع در طی دفاعیات متهم، منتفی اعلام و شخص مورد نظر نیز تبرئه شود.

رهبر تاکید کرد: دستگاه قضایی باید به وظیفه خود عمل کند. رحیمی در این ماجرا یا تبرئه می‌شود و یا در مقام متهم، پاسخگوی تخلفات خود می‌شود؛ در صورت تایید صحت ادعاها علیه رحیمی، هرگونه اغماض دستگاه قضا در این رابطه قابل قبول نیست، برای اعتماد سازی در جامعه، نباید فرقی بین قوی و ضعیف گذاشت.

وی خاطر نشان ساخت: روش پیامبر اسلام و حضرت علی (ع) هم در مواقع قضاوت این بود که در زمان صدور حکم، فرقی بین افراد نمی‌گذاشتند تا اعتماد یک ملت جمع شود. امروز نیز باید روش داوری اسلامی حکم‌فرمای این مسئله شود.

ضرورت اطلاع رسانی صحیح
نیره اخوان عضو دیگر کمیسیون قضایی هم در گفتگو با خبرنگار سیاسی «فردا» گفت: در چنین مواقعی که هیچ کس از واقعیت امر با اطلاع نیست و فضا حالت غبار به خود گرفته است، برای روشن شدن مسائل باید اطلاع رسانی صحیح انجام شود تا مردم نیز نسبت به این مسئله روشن شوند.

وی تاکید کرد: قوه قضاییه باید این موضوع را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد تا خیال مردم از این بابت راحت باشد.

اخوان همچنین بیان کرد: اظهارات نادران نسبت به رحیمی، امروز ( یکشنبه) در جلسه تخصصی کمیسیون به عنوان اخبار مهم ارائه می‌شود و سپس تصمیمات لازم در خصوص ورود کمیسیون به این ماجرا اتخاد می شود.

گفتنی است چندی پیش الیاس نادران مدعی شد که محمدرضا رحیمی ریاست یک باند بزرگ مفاسد اقتصادی را عهده دار است. رحیمی این موضوع را رد کرده و دولت از نادران شکایت کرده است.

Related posts:

  1. اظهارات خواندنی پدر داماد احمدی نژاد
  2. موضوع خواندنی در پرونده آقای رحیمی
  3. اتهامات متقابل دولت و مجلس بر سر «فساد اقتصادی»
  4. “واکنش محسن هاشمی به شایعه‌سازی‌های متعدد علیه وی”
  5. استقبال از استقبال رحیمی از دستگیری مفسدان

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates