Jul 10 2005

فراخوان گردهم‌آیی در مقابل دانشگاه تهران

نوشته:     :::       7 پیام

فراموش نکنیم! هنوز خون زیبا کاظمی را پاسخ نگفته اند


کپی شده از وبلاگ هاله


● ما امضاکنندگان این فراخوان با استفاده از همه شیوه‌های مسالمت‌آمیز ، برای اعطای مرخصی بابت مداوای اکبر گنجی ، نجات و آزادی همه زندانیان سیاسی که در راه بیان حقایق و طرح آزادانه اندیشه‌هایشان به زندان افتاده‌اند خواهیم کوشید.
● به همین سبب در ساعت پنج تا هفت بعد از ظهر روز سه شنبه بیست و یکم تیرماه ٨٤ مقابل در اصلی دانشگاه تهران ، گردهم خواهیم آمد. از همه نیروهای آگاه و مبارز میهنمان دعوت می‌کنیم در این گرد هم آیی حضور به هم رسانند.


فراخوان گردهم آیی در اعتراض به تضییع حقوق اکبرگنجی


مردم آزاده و شریف ایران!


اعتصاب غذای روزنامه نگار شجاع ایرانی – که بیش از پنج سال است به گناه افشای برخی از نکته‌های مبهم قتل‌های سیاسی دهه هفتاد و ابراز عقیده و انتقاد صریح نسبت به حاکمیت – در زندان بسر می‌برد ، وارد بیست و هشتمین روز شده است.
او در مدت تحمل مجازات خود دچار بیماری دشوار تنفسی (آسم) شده است. این روزهای دشوار را تنها به دلیل اعتقادی که به بیگناهی خود در محکومیتی که بار سنگین تحمل آن را بر دوش دارد بر خود هموار می‌کند ، اما هر انسانی توانایی محدودی در تحمل فشار جسمانی دارد و دیری نخواهد پایید که اکبر گنجی نیز سرنوشت محتوم خویش را در پی آیند این ماراتن دشوار مرگ در خواهد نوردید ، مگر اینکه وجدان بیدار شما مردم وخواست‌های پیگیرتان برای درمان بیماری و آزادی او در دگرگون ساختن سرنوشتی که برای او رقم خورده است کارساز شود..
بی تردید کسانی مانند گنجی ، خود خواسته به آغوش مرگ نمی‌روند. اینان به سبب ماموریتی که در بازگفتن حقیقت در باره شیوه‌های امنیتی ضد مردمی که گهگاه شاهد آن در سرنوشت مردم بوده ایم ، تن به مرگی ناخواسته سپرده اند و بی تردید اگر اینجنین تقدیر فاجعه باری به نامشان رقم زده شود جز اثبات حقانیت شان در راهی که به ناگزیر برگزیده اند و بی اعتباری بیشتر مرگ اندیشانی که در گوشه و کنار این راه به کمین پویندگان راه حقیقت نشسته‌اند ، حاصلی نخواهد داشت.
تا دیر نشده است با تمام توان ، برای رهایی زندانیان سیاسی که سلاحی جز قلم ، و جرمی جز بیان حقایق ندارند ، تلاش کنیم.
ما امضاکنندگان این فراخوان با استفاده از همه شیوه‌های مسالمت آمیز ، برای اعطای مرخصی بابت مداوای اکبر گنجی ، نجات و آزادی همه زندانیان سیاسی که در راه بیان حقایق و طرح آزادانه اندیشه‌هایشان به زندان افتاده اند خواهیم کوشید.
به همین سبب در ساعت پنج تا هفت بعد از ظهر روز سه شنبه بیست و یکم تیرماه ٨٤ مقابل در اصلی دانشگاه تهران ، گردهم خواهیم آمد.


از همه نیروهای آگاه و مبارز میهنمان دعوت می‌کنیم در این گرد هم آیی حضور به هم رسانند.


کمیته پیگیری آزادی اکبر گنجی
خانواده زندانیان سیاسی
دفتر تحکیم وحدت
سازمان دانش آموختگان ایران اسلامی (ادوار تحکیم وحدت)
اتحاد دموکراسی خواهان ایران
ماهنامه نامه
نشریه دانشجوئی بذرلیست امضاء کنندگان


 

نوشته: در ساعت: 11:19 am در بخش: حقوق بشر

7 پیام  |           

7 پیام به “فراخوان گردهم‌آیی در مقابل دانشگاه تهران”

 1. آرمان says:

  اميدوارم کسانی که هنوز خون شریف ايرانی در رگهايشان هست به اين فراخوان پاسخ دهند.

 2. pedram says:

  مگه من کسخلم شرکت کنم . گوه مفت نخور حسن جون…

 3. ali says:

  چشششششششششم حکمنت میریم حسنی. می خوای جای تو هم یه مترسک ببریم مبارز دلیر از راه دور!! تعارف نکن جون گنجی.

 4. آرمان says:

  “آمريکا در اروپا واقع شده !” امام – عبدالله
  روزنامه شرق:
  http://www.sharghnewspaper.com/840420/html/online.htm#s255612
  اين نامه پس از آن تهيه و به امضاى نمايندگان مجلس رسيد كه *برخى از كشورهاى اروپايى مانند آمريكا* نسبت به نحوه برگزارى انتخابات رياست جمهورى ايران و نتيجه آن شبهاتى را وارد كردند. در اين بيانيه آمده است:

 5. faranak says:

  اينکه آمريکا در ارويا واقع است که حرف عجيبی نيست، اينها حتی ميگويند دموکراسی در اسلام واقع است!

 6. نیک اندیش says:

  اینم یه روشه برای معروف شدن ومورد توجه قرار گرفتن !! گنجی رو قبل زندان کی تحویل می گرفت ولی حالا شده کعبه آمال بعضی ها !!

 7. آرمان says:

  جناب ملا نيک انديش،
  گنجی قبلاْ خود از عوامل رژيم بوده است و حالا آگاه شده و مخالف آنست.
  طرفداری و یا محکوم کردن ما آزاد انديشان بر اساس اسم و مادام العمر نيست. بلکه نسبی و بر اساس پندار و کردار “حال” اشخاص است. در حقيقت ما از “عمل” قهرمانانه گنجی و هر کسی ديگری که مخالف رژيم باشد حمایت میکنیم.
  این حمایت از نوع آخوندی-گوسفندی صد در صد له یا علیه کسی نیست. اگر خود خامنه ای هم به مخالفت با رژیم بپردازد و به زندان بیافتد یک قهرمان است و جهان متمدن از او حمایت میکند.
  در جهان اسلام بر مبنای خرافات یک شخص تا ابد مورد حمایت و پرستش قرار میگیرید حتی اگر مرتکب جنایت شود و بر عکس اگر کسی مورد غضب خرافات قرار گفت تا آخر زمان شیطان است.
  از اینکه از سطح شعورت فرا تر حرف زدم عذر میخواهم ولی برای بقیه بود.

اخبار و مطالب خواندنی