08.12.2010

سه روزنامه نگار و سرمايه گذار روزنامه شرق بازداشت شدند

رادیوفردا: بنا بر گزارش های رسيده ماموران امنيتی عصر روز سه شنبه با حضور در روزنامه اصلاح طلب شرق، احمد غلامی ، سردبير، فرزانه روستايی، دبير گروه بين الملل و کيوان مهرگان، دبير سرويس سياسی، به همراه علی خدابخش، سرمايه گذار اين روزنامه را بازداشت کرده اند.

يک خبرنگار در تهران در گفت وگو با ردايو فردا ضمن تاييد خبر بازداشت اين افراد گفته است سه مامور امنيتی با ارائه حکمی روز سه شنبه وارد ساختمان روزنامه شرق شدند و اين افراد را بازداشت کردند.

اين خبرنگار که نخواست نامش فاش شود، می گويد احتمالا اين افراد در ارتباط با ويژه نامه شانزدهم آذرماه که قرار بود روز چهارشنبه منتشر شود، بازداشت شده اند.

مقامات رسمی ايران تاکنون درباره اتهام و دليل بازداشت اين روزنامه نگاران اظهار نظر نکرده اند.

روزنامه شرق در دوره جديد انتشار خود به گفته احمد غلامی تمرکز روی مسايل فرهنگی و اجتماعی را از رويکردهای اين روزنامه در دوره جديد اعلام کرده بود.

روزنامه «شرق» روز يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۸۹ پس از پشت سر گذاردن بيش از دو سال و نيم توقيف انتشار سراسری خود را از سر گرفت.

اين روزنامه اصلاح‌طلب که برای آخرين بار در پانزدهم مرداد ماه سال ۱۳۸۶ توقيف شده بود، در روز ۲۴ شهريور ۱۳۸۸ رفع توقيف شده و اجازه انتشار مجدد يافت.

روزنامه «شرق» پيش از آخرين توقيف آن در مرداد ماه سال ۱۳۸۶، يک بار در اسفند ماه سال ۱۳۸۲ و بار ديگر در شهريور ماه سال ۱۳۸۵ نيز طعم توقيف را چشيده بود.

روزنامه «شرق» با رويکرد اصلاح‌طلبانه خود در دوره‌ای که روزنامه‌های اصلاح‌طلب به دليل توقيف‌های پی‌درپی رو به افول نهاده بودند، به سرعت مورد توجه خوانندگان قرار گرفته و به تدريج شمارگان آن افزايش يافت.

روزنامه شرق که از آن به عنوان پرتيراژ ترين روزنامه بخش خصوصی در ايران در دهه هشتاد خورشيدی نام برده می‌شود، نخستين بار در روز دوم شهريور سال ۱۳۸۲ به مديرمسوولی محمد رحمانيان و سردبيری محمد قوچانی منتشر شد.

Related posts:

  1. جایزه «آزادی مطبوعات»،‌ به وبلاگ‌‌نویس زندانی کوهیار گودرزی اعطا شد
  2. تلویزیون آلمان از سینماگران دربند ایرانی گزارش می‌دهد
  3. جعفر پناهی:من هم مثل سایر زندانی های سیاسی هستم
  4. همسر جعفر پناهی: نمی‌گذارند با همسرم ملاقات کنم
  5. اطلاعيه مطبوعاتي: جامعه جهانی در برابر نقض فاحش حقوق بشر در ایران مسئول است، جمهوری اسلامی ایران باید در شورای حقوق بشر محکوم شود

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates