22.12.2010

سخنان صریح هاشمی رفسنجانی درباره مخاطرات آینده نظام

جرس: به گزارش منابع خبری جرس از تهران، اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان، در دیدار با جمعی از فضلا و طلاب حوزه علمیه قم که قبل از ماه محرم با ایشان صورت گرفته است، در سخنانش به سه نکته مهم با صراحت اشاره کرده است، نکاتی که قبلا با این وضوح به آن نمی پرداخت.

اول، قانون اساسی جمهوری اسلامی که بخش قابل توجهی از آن متاسفانه به طاق نسیان سپرده شده است، اشکالات جدی دارد و می باید در زمان مقتضی اصلاح شود. مهمترین اشکال: اختیارات متعدد و فراوان نمی تواند در دست یک نفر متمرکز باشد، چنین تمرکزی غالبا به فساد منجر می شود.

دوم، شواهد امر حکایت از آن دارد که آیت الله خامنه ای نسبت به آینده نظام و رهبری پس از خود در حال برنامه ریزی و تمهید مقدمات هستند. به نظر می رسد معظم له پسرشان “آقا سید مجتبی خامنه ای” را برای این مهم صالح تشخیص داده اند.

بر اساس گزارش جرس، هاشمی در سومین بخش از توضیحاتِ خود در بابِ نگرانی از آینده، گفته “با این شیوه غیرمدبرانه و ضد کارشناسی که کشور اداره می شود، نتیجه ای جز سقوط در طالع آن متصور نیست. مسئولان نظام بنام دین آنقدر بد عمل کرده اند که اگر گفته شود در آینده شاهد “نظام سکولار” خواهیم بود، دور از انتظار نخواهد بود.”

Related posts:

  1. جنگ قدرت بر سر جانشینی در ایران توسعه می یابد
  2. خدا مجوز ابطال وقف دانشگاه آزاد را صادر کرد
  3. اطلاعیه دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی : تهمت‌ها و توهین‌های امروز برخی محافل رسانه ای یادآورد تاریخی عملکرد روزنامه «انقلاب اسلامی» به مدیریت بنی صدر بر علیه هاشمی رفسنجانی است !
  4. منتخب خبری سال ۱۳۸۸(۱۱) * نامه صریح آیت الله هاشمی رفسنجانی به حضور رهبر معظم انقلاب
  5. آلزایمر خبرگان رهبری: استمرار نظارت فراموش شده

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates