26.12.2010

خواهر حبیب الله لطیفی: وعده رئیس زندان احتمالا یک ترفنداست

روا: دقایقی پیش با خواهر حبیب الله لطیفی گفتگویی داشتم. از او پرسیم که آخرین خبر چیست؟

خواهر حبیب الله لطیفی گفت: “حدود ۳۰۰ نفر از شهروندان سنندجی مقابل زندان تجمع کرده بودند. حضور نیروهای امنیتی که حکم جلب معترضین را داشتند چشمگیر بود. و با جرثقیل قصد جابجایی خودروهای معترضین را داشتند”.

او در ادامه افزود: “دقایقی بعد، رییس زندان سنندج در محل حاضر شد و گفت که به شرافتم قسم می خورم که این حکم فردا اجرا نخواهد شد. او گفت به امام حسین و ماه محرم قسم سوگند می خورم که این حکم فردا اجرا نخواهد شد و خانواده حبیب الله لطیفی فردا ساعت ۱۲ می توانند در زندان با او ملاقات داشته باشند”.

به گفته خواهر حبیب الله لطیفی، “حضار از اظهارات و وعده های رییس زندان سنندج مبنی بر عدم اعدام حبیب الله لطیفی، تصویر برداره کرده اند و اظهارات او را ثبت کرده اند. ”

با این حال او تاکید کرد که “این می تواند یک ترفند باشد. برای جلوگیری از اعتراضات مردمی. او ضمن ابراز امیدواری گفت که تا فردا و تا زمانی که با حبیب الله ملاقات نداشته باشیم نمی توانیم این اظهارات را باور کنیم.”

تجمع مقابل زندان سنندج پس از اظهارات رییس زندان و فشارهای ماموران امنیتی خاتمه یافته است

Related posts:

  1. رنگ و ننگ … نامه ای از فرهاد وکیلی زندانی سیاسی محکوم به اعدام
  2. هرانا؛ آخرین ملاقات حبیب الله لطیفی با خانواده اش انجام شد
  3. ادعاهای حکومت و افزایش ابهام‌های انفجار مهاباد
  4. موضوع مورد بحث اجلاس ستاد کنترل بحران فاش شد / خبر ابلاغ اعدام یکی دیگر از زندانیان سیاسی محکوم به اعدام به نام حبیب لطیفی برای تاریخ 17/3/1389
  5. قتل ریبوار نصرتی، شهروند کُرد بر اثر تیراندازی مأمور نیروی انتظامی، موکريان

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates