17.08.2010

چرا شاکیان، نام واقعی «سردار مشفق» را افشا نکردند؟

خودنویس: پس از آنکه هفت تن از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب در اعتراض به دخالت سازمان یافته گروهی از نظامیان در انتخابات سال گذشته و اقدامات «خلاف قانون این گروه مداخله گر در انتخابات» به رئیس قوه قضائیه شکایت کردند، نام سردار «مشفق» پس از انتشار فایل صوتی سخنرانی‌اش در باره «فتنه‌گران» بر سر زبان‌ها افتاد و شکایت اصلاح‌طلبان بر اساس حرف‌های او بود. همین شکایت منتهی به زندان رفتن مجدد کسانی چون تاج‌زاده شد، اما…

بخش تحلیلی خودنویس: بسیاری از فرماندهان و یا افسران امنیتی، اسامی مستعار دارند. اسامی مستعاری چون «عباد» و «اسلامی» را بسیاری از مخاطبان مطبوعات در سال‌های بعد از دوم خرداد شنیده‌اند. علی ربیعی، مشاور امنیتی سید محمد خاتمی در سال‌های خدمتش در وزارت اطلاعات با نام «عباد» شناخته می‌شد و سعید امامی، معاون فلاحیان را بسیاری با نام «اسلامی» می‌شناختند. حتی گفته می‌شود نام سازمانی محسن امین‌زاده «محمدزاده» بوده است.

اما آیا کسانی چون امین‌زاده، تاج‌زاده، میردامادی و عرب‌سرخی که دسترسی بیشتری به منابع اطلاعاتی و امنیتی در طول سال‌های خدمت‌شان داشته‌اند از هویت واقعی «مشفق» بی‌خبرند؟

یک فرد آگاه به مسائل امنیتی به «خودنویس» گفت که «مشفق» همان حجت‌الاسلام دکتر احمد جهان‌بزرگی است. جهان‌بزرگی متولد شیراز است و گفته می‌شود همان استاد دانشگاهی است که در بسیاری از بازجویی‌ها با متهمین بحث سیاسی می‌کرده.

با این حال این سوال مطرح می‌شود که با توجه به رده امنیتی بعضی از اصلاح‌طلبان زندانی که سخنان «مشفق» را در شکایت‌شان طرح کرده‌اند، چرا نام او را ذکر نکرده‌اند و تنها به نام سازمانی او اشاره کرده‌اند؟ به نظر می‌رسد به خاطر همین محدودیت، یاران شکایت کنندگان در فضاهای مجازی، خواسته‌اند نام واقعی این مقام امنیتی را لو بدهند.

بر اساس گفته همین منبع به «خودنویس»، تعهد امنیتی اصلاح‌طلبان مانع انتشار رسمی اسم واقعی «مشفق» شده است. به گفته این کارشناس، «مشفق» احتمالا عضو وزارت اطلاعات بوده است، اما مامور به خدمت در سپاه شده و زیر نظر طائب، رئیس سازمان امنیت سپاه پاسداران شده.

گفته می‌شود احضار مجدد صفایی فراهانی و تاج‌زاده به زندان پس از عدم پس گرفتن شکایت‌شان بوده است. با این حال باید دید که بسیاری از نزدیکان امنیتی اصلاح‌طلب که در دوره‌های مختلف کارمندان و مدیران وزارت اطالاعات بوده‌اند، هویت «مشفق» را عیان خواهند کرد یا نه؟ آیا مشفق همان دکتر جهان‌بزرگی است؟

Related posts:

  1. هویت واقعی او چیست؟ سردار مشفق؛ «دانای کل» یا «بنده ی خدا» ؟
  2. درنگی در واکنش معاون سیاسی سپاه به طرح شکایت هفت فعال سیاسی: دادخواهی حقوقی و براندازی نرم؟
  3. دفاع اداره سیاسی سپاه از اظهارات ‘سردار مشفق’
  4. متن کامل سخنان سردار مشفق در افشای ماهیت سران فتنه(قسمت اول)
  5. ” ماموریت ویژه سپاه انصارالمهدی درباره رهبران جنبش سبز چیست؟ “

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates