26.08.2010

کشف دستگاههای جاسوسی و شنودگذاری سپاه، موجب درگیری با ماموران وزارت اطلاعات شد

جـــرس: منابع خبری موثق گزارش دادند که در جریان کشف و ضبط تجهیزات اطلاعاتی- جاسوسی نصب شده در یکی از ساختمانهای هفت طبقه در تهران- که محل رفت و آمد بسیاری از شخصیت های سیاسی بوده- درگیری شدیدی بین ماموران وزارت اطلاعات (بعنوان کاشف ادوات) و نیروهای اطلاعات سپاه (بعنوان کار گذارندگان شنود) رخ می دهد.

منبع خبری جرس در این زمینه می گوید “هفته گذشته در ساختمانی هفت طبقه در تهران، که بسیاری از مسئولین و افراد ذی نفوذ سیاسی در آن رفت و آمد داشتند، وجود تجهیزاطلاعاتی زنده (دوربین و میکروفون) مورد توجه قرار می گیرد؛ که برخی از مسئولین، موضوع را به وزرات اطلاعات منتسب می کنند.
وزیر اطلاعات نیز، ضمن انکار این اقدام، به بخش فنی خود دستور بررسی موضوع را می دهد و بخش فنی با مراجعه به ساختمان مورد نظر و بررسی اتاقها و سالن ها، تعداد زیادی میکروفون و دوربین فیلم برداری مخفی را کشف و جمع آوری می نمایند.

باتوجه به اینکه این امکانات به صورت زنده مورد بهره برداری قرار می گرفت، پس از جمع آوری این تجهیزات اطلاعاتی- جاسوسی توسط ماموران وزارت اطلاعات و هنگام خروج آنها از ساختمان، عده ای که بعدا هویتشان مشخص می شود از سپاه پاسداران هستند، در خیابان و مقابل درب ورودی با آنها درگیر می شوند و کار به زدوخورد شدید فیزیکی و ضرب وشتم شدید و کتک کاری در ملأ عام و اسلحه کشی می رسد؛ به طوری که مشخص می شود اطلاعات سپاه، بدون اخذ حکم قضایی، اقدام به نصب دوربین و میکروفون گذاری در آن ساختمان نموده بود.

همچنین این درگیری و اقدامات فراقانونیِ انجام شده، بازتاب وسیعی در وزارت اطلاعات و میان مسئولین کشور داشته است.

گزارش مذکور می افزاید “طبق اطلاعات واصله از منابع موثق، قرارگاه موسوم به شهید فهمیده، متعلق به سپاه پاسداران و همچنین قرارگاه ثارالله در تقاطع اتوبان کردستان- سئول، مسئول این گونه اقدامات اطلاعاتی هستند که با مسئولیت حسین طائب (فرمانده سابق بسیج و رئیس فعلی اطلاعات سپاه) و سیاری (مسئول جمع آوری اطلاعات فنی سپاه) وبا همکاری و هدایت سردار محمدباقر ذوالقدر معاون قوه قضائیه و مستقیما زیر نظر شخص آقای خامنه ای و فرزندش مجتبی، اقدام به بررسی اسناد و مدارک و پرونده ها و صدور دستور جهت تجهیز فنی دوربین و میکروفون می نماید.”

منبع مذکور همچنین گفته است “یکی از اقدامات این تیم، شنود سخنان اسفندیار رحیم مشایی علیه رهبری بوده که باعث رویگردانی رهبری از وی شده بود.
رحیم مشایی طی سخنانی در محفل خصوصی اظهار داشته بود که مشخص نیست خامنه ای در انتخابات آینده زنده بماند که با کاندیداتوری من موافقت یا مخالفت بکند.”

در ادامه آمده است “اطلاعات سپاه پاسداران، بدون اخذ هیچ گونه حکم قضائی و مستقیما تحت نظر و دستور رهبری و با حمایت ذوالقدر در قوه قضائیه، تمام امور امنیتی، اطلاعاتی داخلی و خارجی را مورد پوشش و مداخله قرار داده و گزارش های خود را مستقیما به رهبری می دهد. ”
گفتنی است چندی پیش نیز، هفت فعال سیاسی، شکایتی را از گروه نظامی– اطلاعاتی و آمران ومباشران تقلب در انتخابات به رئیس قوه قضاییه و سازمان قضایی نیروهای مسلح تسلیم کرده بودند، که نشانگر دخالت برخی محافل امنیتی – اطلاعاتی مستقر در نهادهای نظامی بود.

Related posts:

  1. آيا ارضی و حداديان به سوی محسن رضايی چرخش كرده‌اند؟ جاسوسی از رفت‌و‌آمدهای مسجد ارگ توسط يک تيم دولتی؟! حداديان: هواداران احمدی‌نژاد قصد بلوا دارند؛ ما به خيابان نمی‌آييم
  2. آیا چیزی از سپاه پاسداران بجای مانده است؟
  3. نتیجه یگانگی افکار مشایی و احمدی نژاد؛ دولت برای تبیین افکار مشایی دست به جیب شد
  4. واکنش صریح لاریجانی به اتفاقات رخ داده در مقابل مجلس
  5. توضیحات دادستان درباره پرونده نادران و رحیمی

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates