30.08.2010

سخنگوی اقتصادی دولت: مبلغ یارانه ها را صلاح نیست بگویم / قیمت بنزین زیاد می شود اما نمی گویم!

شفاف:در حالیکه کمتر از چند هفته دیگر طرح هدفمندی یارانه ها آغاز می شود سخنگوی اقتصادی دولت از اعلام جزئیات این طرح خودداری کرد و آن را به مصلحت ندانست . این در حالی است که وی از رسانه ها خواسته است دولت را در اجرای این طرح یاری کنند . اما نگفته وقتی رسانه ها و حتی مردم محرم نیستند تا از چیزی که چند هفته دیگر عملاً با آن روبرو می شوند با خبر باشند، چگونه رسانه ها باید با دولت همکاری کنند ؟

بنا به گزارش منابع خبری خبری سخنگوی اقتصادی دولت گفت : هم‌اکنون نمی‌توانم مبلغ و حتی کف و سقف یارانه نقدی را با وجود اینکه مبلغ آن را می‌دانم، اعلام کنم زیرا به مصلحت نیست.

سید شمس‌الدین حسینی امروز دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح دفتر ثبت نام گواهی الکترونیکی در بازار سرمایه در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش‌های متعدد در مورد مبلغ یارانه های نقدی گفت: هر زمان که این مبلغ وارد حساب‌های افراد شود، رقم‌ها نیز مشخص خواهد شد.

وزیر اموراقتصادی و دارایی با اشاره به سناریوهای مختلفی که در راستای اجرای هدفمندی یارانه‌ها تدوین شده است، گفت: هم اکنون نمی‌توانم مبلغ و حتی کف و سقف یارانه‌های نقدی را با وجود اینکه مبلغ آن را می دانم، اعلام کنم زیرا به مصلحت نیست.

وی خطاب به خبرنگاران گفت: به جای اینکه سئوالی را مبنی‌بر اعلام مبلغ یارانه‌های نقدی چندین بار از من بپرسید در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به ما کمک کنید، زیرا ما امروز نیاز به کار ژورنالیستی در راستای هدفمند کردن یارانه‌ها نداریم.

حسینی هدف از اجرای این طرح را کمک به طبقات ضعیف و تحقق عدالت عنوان و بیان کرد: افرادی که دارای استطاعت مالی هستند و می‌توانند زندگی خود را پس از اصلاح قیمت‌ها همچون زمان حال بگذرانند از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند؛ همان‌گونه که من نیز انصراف خود را اعلام کردم و بسیاری از افراد دیگر نیز می‌توانند از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند.

وی خاطر نشان کرد: در روز موعود و با دریافت مجوز کارگروه تمام سناریوهای مربوط به هدفمندی یارانه‌ها را با تمام جزئیات اعلام خواهم کرد ولی تا قبل از آن زمان چنین سئوالاتی را از من نپرسید گرچه پاسخ آن را می‌دانم اما به خاطر مصلحت کشور نباید اعلام کنم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه با اصلاح قیمت‌ها، قیمت بنزین نیز افزایش خواهد یافت، مبلغ آن را اعلام نکرد.

Related posts:

  1. احمدی نژاد: هزينه‌ها 40 هزار تومان بالا برود ما 50 هزار تومان مي‌دهيم
  2. پرورش گدا: توزیع 16 ميليارد تومان کمک احمدی نژاد میان مردم خوزستان
  3. عوامفریبی: وعده احمدی‌نژاد مبنی بر تورم 7 درصدی در شهریور
  4. حزب لاشخورها: نفوذ اعضای یک حزب سیاسی به سازمان تأمین اجتماعی
  5. کوچک‌زاده: نمایندگان در حال تلاش برای تامین نظر رهبری(با دستمال یزدی) هستند

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates