Feb 18 2009

مشروعیت آقای گوبلز و ملت ایران

نوشته:     :::       23 پیام

من مانده‌ام در این مقوله که برای این جماعتی که از اسهال طلب‌ها و گاهی هم از کل رژیم دفاع می‌کنند چگونه استدلال کنم! چگونه آنها را از خطری که ایران را تهدید می‌کند آگاه سازم. واقعا این قوم زبان نافهم را با چه ابزاری باید بیدار کرد!؟
رژیمی که هزاران انسان بی گناه را قتل عام کرده، نه تنها مشروعیت ندارد بلکه یک رژیم جنایت کار است به همین دلیل هم، هر کس که به طریقی به این رژیم کمک کند شریک جرم محسوب می‌شود، رای دادن به این رژیم هم یک نوع کمک کردن به این جانیان است. به چنین اشخاصی رای دهنده نمی‌گویند به چنین اشخاصی شریک جرم می‌گویند. شما که به این رژیم رای می‌دهید و بوسیله این آرا به آن مشروعیت می‌بخشید، شریک جرم هستید، به همین سادگی. ملت آلمان به خاطر جنایات حکومت هیتلر سالهاست که دارند کفاره پس می‌دهند.
مگر نه اینکه خاتمی در دوران جنگ مسئول ستاد تبلیغات جنگ بوده(گوبلز اسلامی)!؟ مگر نه اینکه در آن جنگ از جوانان زیر 18 سال استفاده شده!؟ در قوانین بین المللی استفاده از سربازان زیر 18 سال غیرقانونی است و بر اساس قوانین بین المللی جرم محسوب می‌شود. همین آقای اسهال طلب که نامش خاتمی است یکی از مهره‌های این عمل غیر قانونی و غیر اخلاقی بوده، حالا چطور بعضی می‌توانند بروند پای صندوق‌های رای و او را به عنوان یک اصلاح طلب به ریاست جمهوری برگزینند!؟
*Yussef al-Qaradawi آخوندی است مصری در اروپا، که بالاترین مرجع فتوا در اروپا محسوب می‌شود و میلیونها مسلمان مقیم اروپا پیرو او هستند. هفته گذشته او گفت که هولوکاست مجازاتی است از طرف خدا در حق یهودیان ، و یک هولوکاست دیگری را هم مسلمانان راه خواهند انداخت (نقل به مضمون). پس از این اظهار نظر همه عکس‌العمل نشان دادند و یک جمعیت مسلمانان در نروژ هم سخنان او را محکوم کرد، البته 24 ساعت طول کشید تا این جمعیت مسلمانان به این گفته‌ها عکس‌العمل نشان داد. همین تاخیر 24 ساعته در محکوم کردن سخنان مفتی مصری، باعث شد که در نروژ شدیدا به این جمعیت اعتراض شود. دلیل معترضین هم این است که چرا در باره مساله‌ای به این واضحی اینها 24 ساعت وقت گذاشته‌اند تا گفته‌های این مفتی مصری را محکوم کنند؟ حالا حکایت وضع بعضی از هموطنان ماست، که حتی بعد از 30 سال قتل و کشتار رژیم آخوندی، هنوز بعضی در اینکه این رژیم را محکوم کنند و آنرا غیر مشروع شناسایی کنند مشکل دارند. تازه برعکس هنوز بعضی می‌روند پای صندوق رای و به این رژیم رای می‌دهند و با این عمل خویش مهر تاییدی می‌زنند بر همه جنایات این رژیم و به شکلی چراغ سبز نشان می‌دهند به این رژیم برای ادامه همان قتل عام‌های گذشته. همین پارسال رژیم بیست و چند نفر نوجوان که قبل از رسیدن به سن 18 سالگی مرتکب جرم شده بودند را اعدام کرد. همین پارسال بود که رژیم چند انسان را سنگسار کرد. همین پارسال بود که رژیم بعد از چین در تعداد اعدام ها مقام اول را بدست آورد. توجه داشته باشید که جمعیت چین بیش از 18 برابر جمعیت ایران است و اگر بخواهیم نسبت به جمعیت حساب کنیم، چین به مراتب کمتر از ایران حکم اعدام اجرا کرده.
از نظر وجدان انسانی و حتی قوانین حقوق بشر می توان همه این جنایات را به حساب کسانی گذاشت که به طریقی عمر این رژیم را طولانی‌تر می‌کنند.
کار این رژیم از مشروعیت داشتن یا نداشتن گذشته اینها جنایتکار محسوب می‌شوند و باید هر چه زودتر آنها را تحویل دادگاه‌های صالحه داد تا مجازات شوند و در نتیجه شرکت در هر عملی که به طول عمر این رژیم بیفزاید عملی غیرقانونی و غیر اخلاقی است.
* متن خبری در این رابطه به زبان نروژی

نوشته: در ساعت: 7:00 pm در بخش: انتخاباتی

23 پیام  |           

23 پیام به “مشروعیت آقای گوبلز و ملت ایران”

 1. حسن آقا
  بعنوان کسی که سالها در سایه این حکومت زندگی کرده ام و با افراد مختلف آمد و رفت داشته ام باید عرض کنم که مردم ما یک مردم عافیت طلب و کون گشاد هستند. همیشه میخواهند از ساده ترین راه و کم هزینه ترین مسیر به هدف خودشان برسند.
  اکثریت این مردم دل خوشی از آخوندا ندارند و برایشان هم فرقی نمیکند خاتمی بیاید یا ناطق نوری یا هر الاغ دیگر. ولی اگر می بینید میروند پای صندوقها و به یکی از آنها رای میدهند دلیلش مشروعیت دادن به حاکمیت نیست. مردم ما آنقدر توی فشار و بدبختی هستند که هرکس دو تا شعار قشنگ بدهد باور میکنند.
  من معتقدم به زور نمیشود مردم را بیدار کرد باید بمرور زمان خودشان به این نقطه برسند که با تعویض مهره ها و چهره ها چیزی عوض نمیشود و روز به روز وضعیت آنها وخیم تر میگردد.
  البته یک عده از طبقه متوسط هم هستند که نان شان توی برنده شدن یکی از طرفین است. نوشته های این افراد را میتوان در روز آن لاین و سایت های مشابه دید.

 2. آملا روی سخن من به مردم عادی و عامی ایران نیست قربانت گردم. روی سخن من به بعضی است که مثلا بلانسبت، خود را روشنفکر هم می‌دانند!
  این نوشته را برای کسانی نوشتم که اینترنت گرد هستند و از طبقه متوسط به بالا هستند، بقیه پائین جامعه که اصلا نان ندارند بخورند چه برسد اینترنت برای دیدن وبلاگ حقیر.
  این مطلب را برای آنهایی نوشتم که نمونه شان را در بین بعضی پیامگذاران مطلب قبلی می‌توانی مشاهده کنی.
  این را برای آن دسته از دانشجوها می‌نویسم که هنوز بعضی از آنها از خاتمی یا میرحسین یا یک سر خر دیگری پشتیبانی می‌کنند.

 3. کامبیز says:

  ممنون از وقتی که گذاشتی ولی چند تا نکته. اولا رای دادن مشروعیت نمیاره و رای ندادن هم مشروعیت رو از بین نمیبره. پس بنای استدلال‏ت غلط هستش. مشروعیت هم که میگم بحث انتزاعی نمیکنم. منظوم اینه که حکومت در عمل مناسبات‏ش چه با مردم چه باکشورهای دیگه تغییر اونقدر رادیکال‏ی نمی‏کنه که کل این رویکرد رو به عنوان یه راهکار در نظر بگیریم. توی نوشته قبلی هم گفتم راه‏حل بده. من به عنوان یه آدم بی‏خدا بی‏مذهب که دلم می‏خواد سربه‏تن ج الف نباشه هیچ راه حل بهتری برای اصلاح مملکت‏م نمی‏بینم. اگر تو و ملا و همه کسانی که دوست دارید فقط توهین کنید و فکر میکنید بدون استدلال کاری پیش می‏ره لطف کنید راه حل رو از الف تا ی توضیح بدید خیلی عالی می‏شه. نمی‏شه که فقط ایراد راه‏حل مسعودبهنود و نوری‏زاده و نبوی و بقیه آدم‏هایی که یه ذره سرشون به تن‏شون می‏ارزه رو بگیرید. شما هم راه‏حل بدید تا ببینید چقدر ایراد بر اون خواهند گرفت.
  من معتقدم دموکراسی یک حرکت آهسته‏س که باید با دموکراسی آغاز بشه نه با هرج و مرج.
  اگر راه حل مشعشع تابان‏تون (که احتمالا به درد مردم زیمباوه هم خواهد خورد و خوشحال می‏شن بدونن) رو ارائه ندی دیگه برات کامنت نمی‏ذارم و دیگه هم دلم نمی‏سوزه که چرا یه آدمی که مهم‏ترین بلای بشریت یعنی خدا رو داره باهاش مبارزه می‏کنه این‏قدر از واقعیت کشورش فاصله داره

 4. کامبیز حکومت سید علی چلاق رو نمیشه اصلاح کرد.اصلاح وقتی معنی داره که هستۀ مرکزی درست باشه و مشکلی نداشته باشه.دیکتاتوری ایران درست در هستۀ اون قرار داره.حالا بذر که گندیده باشه چیو می خوای هرس کنی ؟
  خسن آقا تعارف نداریم … خیلی از رای دهنده ها آدم های پست و دو رویی هستند که فکر می کنند منافعشون با ندادن رای به خطر می افته.من خودم زمانی که ایران بودم زیاد از این آدم ها می دیدم.آدمهایی که من اسمشونو میذارم جنده.

 5. Ramez says:

  بنده با استدلال این آقا کامبیز به این نتیجه رسیدم که زندانیان سیاسی هم بیهوده دست به اعتصاب غذا میزنند، دانشجویان هم بیخود اعتراض میکنند، تحصن معلم و اساتید هم مشکلی رو حل نمیکنه، اعتصابات کارگری، اعتراض سندیکاها ، بانوان،وکلا،فعالین حقوق بشر…غیره همگی وقت تلف کردنه … حالا چه کاریه!؟ تغییر رادیکالی که صورت نمیگیره ! برای همین همگی صبر داشته باشند مثل بچه آدم بشینن خونه هاشون تریاک و کرکشون رو دود کنند تا این دموکراسی که اینقدر ازش میگن به آهستگی روند خودش رو طی کنه و خوب جا بیفته ! به هیچوجه نگران نباشید نیازی به تلاش و کوشش و تیزهوشی و استفاده از کوچکترین ابزار و امکاناتی که داریم نیست، همه چیز خودش همینطوری خودبخود درست خواهد شد!

 6. کامبیز says:

  خوشم میاد که همه یه حرف رو میزنین ولی جواب آدمو نمی‏دین هیچ‏کدوم. هیچ کس هم راه حل بلد نیست بده. نخیر عالی‏جنابان اعتصاب غذا یه حرکت هستش. اعتراض سندیکا یا فعالین حقوق بشر یه حرکت محسوب میشه. اینکه بشینین بگین رای ندین بیشتر با اون تریاک و کراک دود کردن جور درمیاد. رای ندین تریاک بکشین رژیم مشروعیت‏ش خراب میشه آمریکا میاد ایران رو بهشت میکنه هاهاها خیلی با نمک هستین.
  هرکس که رای نمیده یا ترغیب به رای ندادن میکنه و از اون طرف یه حرکت دیگه نمیکنه چرند میگه و فقط میخواد بار مسئولیت رو از دوشش برداره. حکومت اصلاح پذیز نیست؟ اول ثابت کردن این حرف خودش مثنوی هفتاد من هستش. همه حکومت ها سرو ته یه کرباس‏ن. فرم فرق داره ولی محتوا یکیه. بعدش هم گیرم که این یکی برخلاف بقیه حکومت ها که اصلاح‏پذیر هستن، اصلاح‏پذیرنباشه. چیکار کنیم؟ مبارزه مسلحانه؟ خب پاشو شروع کن لعنتی. آخه یه حرکتی بکنین که قابل پیاده‏سازی با عموم مردم باشه بعد بقیه حرکت ها رو ببرین زیر سوال. مردم دارن تو اون زندون لعنتی زندگی میکنن. قرار نیست زندون رو روی سرشون خراب کنیم ولی اگه یه زندان‏بان یک درصد از یکی دیگه بهتره و ما یک درصد قدرت داریم که اون رو بیاریم سرکار باید این کار رو بکنیم. بله حق باشماست اگه کار بهتر می‏شه کرد (که گویا شماها همگی معتقدید میشه ولی نمیگید راهش چیه) باید اون کار بهتر رو انجام داد. ولی تا اطلاع ثانوی کسانی که نه رای میدن نه مبارزه براندازانه با رژیم میکنن خفه

 7. دكتر لائيك says:

  پُلِ سيد خندان ………پياده ميشن!
  ******* براستي پُل سيدخندان پُلي است براي گذرِ حكومت ِ آخوندي، از فروپاشي به ماندگاري، آنهم از روي دره تغييرات نوين جهاني *****
  بارزترین نمونة خيانت پوپوليسمي ِ فرهنگی، در کلام سردمدارانِ مزدور حاکمیت تحجر در ایران، کلامِ خاتمی، اين سيدِ هميشه خندان ِ مزور، به چشم می‌خورد. شيخ مَمد خاتمی سرباز وفادار تحجرِ نوين با چهره اي آخونديِ رَپ در ایران است (يعني همون چيزي كه مردم با شعور فرهنگي فعليشون نياز دارن) ، واما هر جا سرکوب لازم بود، حضور چشمگیر او را شاهد بوديم بازهم،به ضعم اين مردم آماده بخور خاتمي بهترينه چون به حجاب دختر خوشگلا كم گير ميده ! چه نياز اجتماعي و فضاي دموكراسي بالاتر از اين ؟!! تازه ميره امريكا شاهنامه ميخونه واسه مردم رقاص لس آنجلسي ….واووو …خودشه! … پیامد 8 سال ریاست جمهوری خاتمی، تحميق توده ترويج تروريسم در پوشش ظاهرا بي آزار ، سرکوب، نهادينه كردن فساد اقتصاديِ دولتي ، کشتار، بحران و تولید «اوپوزیسیون» دست‌ساز “ترويج تروريسم” در داخل و خارج کشور ایران بود ، مصرفي تر نكودن اين مردم مصرفي ، غير از اين است ؟! (800 سپاهي در عراق تاكنون دستگير شده اند) ………حالا اين كروبي هم شده خايه مال اسهال طلبان ميگه : يا خاتمي يا مير حسين موسوي يا اينكه خودم ميام رئيس جمهور ميشم و همه رو از شرِ اين محمود مشنگ نجات ميدم تازه به هر نفر 50 هزار تومن هم ميدم….. (بخوانيد و بخنديد) . اعضای این اپوزیسیون مشتی پاسدار، ‌شکنجه‌گر و فاطمه کوماندوی کودن و گستاخ‌اند که به اروپا و آمریکا هم ارسال می‌شوند، و اکنون خاتمی،‌ در جایگاه سفیر آزادي (ارتجاع) و موجه در نگاه ِ توده ايراني ، ميخواهد روي ميدان مين برود و دوباره در فضاي حاكميت مانند كوزه جني نور فشاني كند، شايد 4 سال ديگري به طول عمر اين حكومت مزدور بيافزايد! شايد! اين يعني 4 * 365 روز و هر روز 9 ميليون بشكه نفت ! كه 4 ميليون بشكه آن خارج از شبكه اقتصادي به حسابهاي ِ بانك ِ سوئيس اين كون نشور ها واريز ميشود !!( به سايت مافياي نفت نگاه شود)
  حال پروژه بد و بدتر در انتخابات تبديل به پارادايم گُه و گُهتر ميشود و اينجاست كه دست افليج رهبر با طنازي ِ شعبد باز مابانه! از صندوق شعبده بازي انتخابات يك نفر از اين 3 كله پوك را در ميارد- حالا برو راي بده و با راي هم مشت بزن تو دهن آمريكا! ، يادمون باشه اين حكومت به چند دليل داراي موفقيتهاي ظاهري است :
  1- آوردن شانس متنابه از كون ِ خر، بدليل حكومت بر مردم پاسيو ، خسته مصرفي و قشري ولي خود بزرگبين (خسن، واقعا اين مردم خودشونو ابر قدرت جهان ميدونن) كه با راي ميخوان انقلاب كنن…. اونم چي ؟ بقول مردم انتخاب از بين “بد” و “بدتر”
  2- باز هم مقداري شانس ماندگاري از محل بند يك از بابت پول يامفت و گدا گشنه بازيِ دراوردنِ اين اروپائيان كه نياز به از بقل خوردنِِ اين پولهايِ هنگفت منابع معدني جهان سومي ها بويژه اعراب و ايرانيهاي عربزده عادت دارند و نه نياز !
  3- بدست آوردن اقبال ماندگاري حكومت، ولي از مجراي ذكر شده بند 1 ، بابت لاشي بازي امريكائيها و پدرسوختگي روسها و چيني ها كمونيست دو در ِ باز كه يهو ميشن برادر خوني يا شايدم كوني مسلمانان و كه ميباست از سياست ضربه به نعل و ميخ ، جيب اين مردم ايراني اُسكل را خالي كنند، بعد هم بيلاخ بهمون بدن ….اي عجب.
  4- غريزه مبنائي اين آخوندكها كه فقط به نكات كمر به پائين ميانديشن و مردم هم با اين نگاه همگرا هستند ، كه در اين نگاه ، نه خطر ياس فلسفي وجود داره و نه خلاء عقيدتي با خواست مردم هم نزديكه.. فقط حماقت به شكل روز افزون رشد ميكنه و خودش به ابقاء اين نظام پوشالي كمك ميكنه ….
  پس ، زنده باد حماقت ! كه به تمام تئوريهاي سياسي از زمان دموكريت تا حالا خنديد…بريم راي بديم وگرنه با راي ندادن كه كاري حل نميشه !؟؟!؟….
  منتظر باشد تا از صندوق شعبده بازان يك خاتمي يا يك مشابه خاتمي بيرون بياد….
  به قول خسن آقا : بَع بَع بَع بَع بَع….مشت ميزنيم و دهن آمريكا

 8. روزبه says:

  اونور دنیایی و میگی لنگش کن. تو در ایران زندگی نمیکنی و مشکلاتش رو نمیدونی. بنابراین به اشخاصی که میرن رای میدن شریک جرم نگو. اگه اینطوری باشه نصف ملت آمریکا شریک جرمن که بوش رو انتخاب کردن. مردم ایران بین بد و بدتر، بد رو انتخاب میکنن.
  اون روشی که تو میگی، رای ندادن، هیچ وقت جواب نمیده و باعث میشه احمدی نژاد دوباره بیاد. بازم میگم تو ایران نیستی و نمیدونی تو ایران چه خبره. بنابراین مردمی که توی ایران زندگی میکنن و مثل تو فرار نکردن خودشون میدونن چیکار کنن. تو برو ببین انتخابات نروژ کی هست و اونجا انتخابات رو تحریم کن.

 9. کسی که می‌خواهد با سید محمد گوبلز اسهالات کند، نمی‌شود با او بحث کرد. او یا گماشته گوبلز است، یا از آن دسته است که می‌ترسد با خراب شدن خانه گوبلز خانه او هم ویران شود. آدم عاقل! انشتین! اگر می‌شد با گوبلزها اصلاحات راه انداخت، یقین بدان دنیا بسیج نمی‌شد تا حکومت هیتلر را با آن همه هزینه سرنگون کند.
  اصلا اینجا حرف مشروعیت نیست، مشروعیت یک جنبه کوچک مساله هست. اینجا مساله اساسی این است که عده‌ای معتقدند که می‌توان با سید محمد گوبلز حکومتی را که تا مغز استخوانش جنایت پیشه است را اسهال کرد.
  این تئوری‌های خنده دار را به یک بچه کلاس اول ابتدایی هم اگر گفتی اگر یک گرم شعور داشته باشد ازت می‌خندند، انسان عاقل و بالق که جای خود دارد.

 10. کنجکاو says:

  به روزبه:
  می نویسی: “اونور دنیایی و میگی لنگش کن”.
  این ور دنیا هم هستند کسانی که می گويند لنگ ات را وا کن و گویا تو هم این دوم ی را دوست داری.
  به هر رو دو پیش نهاد هست.
  دوست داری لنگ اش کن ، دوست نداری لنگ ات را وا کن، آن چنان که تا کنون کرده ایی و تنها کون ات فراخ تر شده. نیک ،خود دانی.
  سخن نغزی است که می گوید، “پولِ کون دادن خرج بواسیر می شود”.
  اما یادت باشد که که از ما گفتن بود و از تو نشنیدن. تا آینده! و هزینه ایی (خرج بواسیر) که مردم ایران بپردازند.
  آن چنان که حکومت اسلام بواسیر ملی ما است و هنوز با گذشت سی سال در پی درمان اش است یم.
  پ.ن. خُسن آقا- جمله ی “لنگ ات را وا کن” و “حکومت اسلام بواسیر ملی ما است”، کپی رایت دارد. کنجکاو

 11. آقا کنجکاو دست شما درد نکند! ما این همه واژه‌گان ساختیم و کپی رایت برایشان صادر نکردیم حالا شما مهر کپی رایت می زنی پای نوشته‌ات!؟

 12. کنجکاو says:

  خُسن آقا جان! روی سخن من، تو نبودی. چون در این وب لاگ نوشته شده و دارنده ی وب لاگ تو هستی، من نام تو را یاد کردم (گرچه بیش تر شوخی کنجکاوانه است).
  ++++
  پاسخ:
  گفته مرا هم به عنوان شوخی خُسن آقایی بپذیر

 13. با سپاس و کسب اجازه از خسن آقای عزیز، در پاسخ به امثال کامبیز خان و در تأیید افاضات دکتر لائیک گزیده ای از تفسیرهای دکتر رامین کامران (استاد دانشگاه سوربون پاریس، دارای گرایش سیاسی لیبرال دموکراسی)رو پای این لینک هم قرار میدم؛ حالا دیگه قضاوت با شما:
  – اصلاح نظام اسلامی یعنی نگاه داشتن چارچوب آن و تغییر در این محدوده. چنین کاری طبعاً با منطق این نظام همخوانی دارد و هرگز نمیتواند آنرا به سمت دموکراسی ببرد و از ماهیت خودش دور سازد. به همین دلیل معنایش جز بهتر شدن نظام، کارآمدشدنش، تکمیلش و … البته با پیروی از منطق خودش نخواهد بود. هر معنای دیگری برای “اصلاح نظام اسلامی” قائل شویم در حکم قلب معنای اصلی آن خواهد بود. بهتر شدن این نظام با پیروی از منطق خودش هم یعنی تکمیل نظام توتالیتر مذهبی ایران، متمرکز کردن بیشتر قدرت در آن، ایجاد سازماندهی حزبی محکم، افزایش یکدستی ایدئولوژیک آن و نظیر همینها. خلاصه اینکه این کارها وظیفه اسلامگراهاست و حتماً باری از دوش ملت ایران برنمیدارد، به آنها کمک که نمیبایست کرد که هیچ میباید جلویشان را هم گرفت (برگرفته از جزوه براندازی حکومت اسلامی- ضد ولایت فقیه).
  – آنچه را که میتوان جزء به جزء تغییر داد، جامعه است نه نظام سیاسی که منطقش ساده است و روشن. نظامی که بخواهد دو منطق متضاد را با هم بیامیزد از کارکردن باز می ایستد. نظام سیاسی تعریفی یکپارچه دارد و یکپارچه هم عوض میشود و باید در پی تغییر یکجایش بود تا راه برای تغییراتی که در جامعه مطلوبشان میشماریم باز شود. بنابراین صحبت از “نمدمال کردن” نظام یکی از سُست ترین سخنانی است که میتوان درباره حکومت اسلامی ایران گفت و رفتن به دنبال آن از بی عاقبت ترین کارهایی است که میتوان کرد. این کلک اصلاحات را به اسلامگرایان وابگذاریم بهتر است (برگرفته از جزوه براندازی حکومت اسلامی- ضد ولایت فقیه).
  – این شبهه را به مردم القأ كردند كه انتخابات سرنوشت ساز است. این حقیقت که خط اصلی سرنوشت مردم ایران در سی سال پیش و با ایجاد نظام اسلامی برای مدتی نامعلوم تعیین شده و فقط با تعویض این نظام است كه جداً تغییر خواهد كرد، باز هم در گرماگرم تبلیغات روز از یاد همه رفته است. وضعیت رأی دهندگانی كه در این هیاهو به سودای دمكراسی پای صندوق می روند به كسانی شبیه است كه به عشق آبجو ماءالشعیر سر می كشند ـ تازه برخی شان چنان داستان را جدی گرفته اند كه بدمستی هم می كنند. به هر حال در پایان انتخابات همه به این نتیجه خواهند رسید كه برندگان اصلی خامنه ای و دار و دستهٌ او هستند (برگرفته از مقاله بازنده این انتخابات کیست؟ به مناسبت نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری).
  – طرفداران جریانی كه خاتمی و امثال معین بدان منسوبند و قرار است كه رفسنجانی هم بئس البدلشان باشد، مصرند كه ظرف هشت سال دوره خاتمی در ایران اصلاحاتی انجام شده و این اصلاحات به یمن تأیید رئیس جمهور صورت پذیرفته و می بایست همین گونه ادامه پیدا می كرده كه احمدی نژاد از راه رسیده و كار را خراب كرده است. اول باید پرسید كدام اصلاحات؟ همان كه در زمینهٌ حقوق زنان به انتصاب یك گروگانگیر سابق به مقامی در حد وزارت ختم شد و ثمره اش ایجاد پارك ها و كلانتری های مختص نسوان بود؟ همان كه پشتیبانیش را از خواست های جوانان در پی جنبش هجده تیر نشان داد؟ همان كه پابندیش به حفظ آزادی بیان حتی تكافوی دفاع از نشریات جناح خودش را هم نكرد؟ همان كه وكلای طرفدارش هر لایحه ای را كه رهبر گفت از دستور كار خارج نمودند و هر كدام را كه خواست تصویب كردند؟ اگر اسم اینها اصلاحات باشد البته باید تأسف كنار رفتن این جناح را خورد وگرنه میبایست از خود پرسید كه صفت اصلاح طلب چگونه صفتی است كه میتوان اینطور بی حساب به كارش گرفت. وقتی كسی قدرتی در دست دارد و اصلاحی انجام نمیدهد چرا باید اصلاح طلبش خواند و اگر مقامش قدرتی به وی نمی دهد چرا باید به این مقام منصوبش كرد. اصلاح طلب كه مثل حسن و تقی و نقی اسم خاص نیست كه بتوان روی هر كس گذاشت، باید مصداقی داشته باشد (برگرفته از مقاله بازنده این انتخابات کیست؟ به مناسبت نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری).
  – اگر رئیس جمهور جدید بخواهد و بتواند جمهوری اسلامی را به ماجراجویی در صحنهٌ سیاست داخلی یا خارجی بكشاند به احتمال قوی اسباب مرگ آنرا فراهم خواهد آورد. اگر هم احتیاط پیشه كند و به همان ترتیبی كه از زمان مرگ خمینی برقرار شده رفتار كند ـ كه بسیار محتمل است ـ تا حد ممكن بر عمر حكومت خواهد افزود. در این حالت بازندگان اصلی انتخابات همین «اصلاح طلبان» خواهند بود. نه به دلیل كوتاه شدن دستشان از پست و مقام، به دلیل اینكه پوچی ادعاهایشان در باب تفاوت داشتن با دیگر جناح ها هر چه بیشتر بر ملا خواهد گشت و برای همگان هر چه بهتر روشن خواهد شد كه آنجه با تبلیغات نام «اصلاحات» گرفته همان ضعف رژیم است و ملت ایران بابتش به احدی مدیون نیست (برگرفته از مقاله بازنده این انتخابات کیست؟ به مناسبت نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری).
  – خلاصه اینکه، خیال تحول تدریجی رژیم توسط خود آن و اعوان و انصارش تبلیغ شده و به کاری جز بازداشتن مردم از رفتن به دنبال براندازی نیامده و جواز حیات نظام را با عرضه فصلی نامزدهای اصلاحات به طور مرتب تمدید میکند. تنها استراتژی کارساز استراتژی انقلابی است. مسأله این است که انقلاب در همه حال نتیجه ثابت به بار نمی آورد تا بتوانیم در حق آن قضاوت ثابتی داشته باشیم. انقلاب وسیله ایست که برخی کارها از آن برمیاید و برخی نه. مخالفت بی قید و شرط با انقلاب همانقدر غیرمنطقی است که موافقت بی قید و شرط با آن. برای گشودن راه براندازی نظام اسلامی، راهی که نه از کودتا بگذرد و نه از جنگ داخلی و دچار اوهام اصلاح طلبی و خیال واهی خودکشی نظام هم نباشد، راه انقلاب است و از انتخاب آن گزیر نیست. مخالفت با انقلاب به دلیل انزجار از حاصل انقلاب اسلامی، تغییری در گذشته نخواهد داد ولی بر آینده تأثیر خواهد نهاد، آنهم به نفع حکومتی که با انقلاب روی کار آمده و باید با انقلاب بعدی از کار بیافتد. این مخالفت فقط به نظام اسلامی مدد خواهد رساند. در وضعیت فعلی ایران انقلاب کردن ممکن است بدسرانجام باشد ولی انقلاب نکردن حتماً بدسرانجام است (برگرفته از جزوه براندازی حکومت اسلامی- ضد ولایت فقیه).
  و اما در مورد شخصیت سیاسی سید محمد خاتمی نیز دکتر کامران مقاله فوق العاده قابل توجهی ارائه کرده با عنوان “امینی و خاتمی، دو همزاد سیاسی” که مطالعه اون رو به دوستان حتماً پیشنهاد میکنم. لینک دسترسی به این مقاله:
  http://iranliberal.com/Maghaleh-ha/Ramin_Kamran/amini.htm

 14. Sanaz says:

  ايرانيهاي خارج از كشور هم دارند فعاليت خودشان را ميكنندو صداي مردم ايران را به اينها ميرسانند٠ فكر ميكنيد دانشگاه كلمبيا از كجا اون سوالها رو در مورد نقض حقوق بشر از احمدي نژاد ميكرد ? ? مگر نه اينكه صداي فعالان ايراني به گوششان رسيده بود ? اين همه تظاهرات به هر مناسبتي در خارج از كشور عاشورا تاسواي شما كه نيست اعتراض است اعتراض به وضع موجود نه يك واقعه اي كه ١٤٠٠پيش اتفاق افتاده براي امام حسين كلي عزاداري ميكنيد اونوقت به يزيد راي ميديد . در تمام چيزهايي كه اين رژيم ازش تغذيه ميشه شركت دارين و تحريمش نميكنيد اين هم به اون اضافه كنيد.

 15. سلام … وقتی کسی خودش را فریب میدهد، استدلال فایده ندارد. میگویند حل مشکل دو سرچشمه دارد: مصیبت یا عقلانیت. و اکثرا در تاریخ نگاه کنیم مصیبت باعث شد. نمیدانم منتظر چه مصیبتی هستیم که این 30 سال کافی نبود و نیست …

 16. فرهاد says:

  بخور بخوره
  واقعا تو این کشور چه خبره . بخور بخوره یعنی سی ساله یه مشت گدای عرب اینجا رو اشغال کرده و دارن همین جور بخور بخور میکنن
  در عجبم این شکمهای کارد خورده شون پر نمیشه و انگار اصلا سیرآوری تو کار این جماعت نیست
  خبر مربوط به آب آشامیدنی یعنی آب لوله کشی سالم و بهداشتی شهر اهواز تنها یه دونه شن در مقابل کوه مشکلات و کمبودهای مردم بدبخت و محروم کشور عزیزمون ایرانه
  لطفا این دو خبر رو بخونید و بارها هم بخونید و به هرکی از دوست و آشنا هاتون هم که تونستین برسونید و دستکم چند دقیقه ای هم فکر خونه ای باشین که داره تو آتیش میسوزه و خاکستر میشه.
  دوست نادیده من باید کاری کرد وطن ما داره ناله های آخرش رو میکشه و ساکت بودن عین خیانت به خودمون و نسلهای فرداست
  میدونین هشتاد و یک میلیارد تومان یعنی چقدر میتونین به دلار یا هرپول دیگه ای تبدیلش کنین و بهترین راهش اینه که اونو مقایسه کنین با حقوق یه دبیر آموزش و پرورش با بیشتر از بیست و پنج سال سابقه کار که حقوقش چیزیه تو مایه های چهارصدهزارتومان !!!!!
  آره بخور بخوره دارن دولپی زیر اسم بنیاد و نهاد و موسسه و …… میدزدن و خیلی شیک و قانونی به هیچ بنده خدائی هم نباید حساب پس بدن و اینجاست که یه مشت روستائی رو بنام بسیج و مامور امنیتی و اطلاعاتی با چوب و چماق و قمه انداختن به جون مردم و شوربختانه انگاری دنیا هم بخواب اصجاب کهف رفته
  یه تلنگری به خودتون بزنین و اونائی رو که خوابن بیدار کنین و بهشون بگین بنام اسلام و خدا وقرآن و پیامبر ببینین دارن چی بسرتون میارن
  پ . ن
  فکرنکنین همه بخور بخورها فقط همینه این یه قطره کوچک از این دریای فساد ملاهای عمامه دار و بی عمامه حاکم برسرنوشت مردم و کشورمونه بیدار شین اگه نمی خواین خودتون رو به خواب بزنین چون کسی که خودشو بخواب زده اصلا بیدار نخواهد شدو تو این چپاول شریک همین جماعت خواهد بود
  بخور بخوره دوست عزیز دارن دولپی هم میخورن و سیرمونی هم ندارن
  آب آشامیدنی می خواهیم چکار، مسجد می سازیم
  در حالی که یک کارشناس برجسته آلمانی توصیه اکید نمود که آب اهواز حتا به احشام داده نشود ، پنجشنبه دوم اسفند ماه ، استاندار خوزستان اعلام کرد : در سال جاری استانداري خوزستان دو ميليارد تومان اعتبار به پروژه توسعه مصلاي مهديه امام خميني(ره) اهواز اختصاص مي‌دهد.
  سيدجعفر حجازي در مراسم آغاز به كار عمليات اجرايي مصلاي مهديه اهواز اظهار داشت: نماينده ولي فقيه در استان خوزستان سالها دغدغه توسعه مصلاي مهديه را داشته‌اند تا از اين مكان به عنوان پايگاه محكم مبارزه با دشمن و استكبار و خانه‌اي امن استفاده شود.
  حجازي خاطرنشان كرد: استانداري خوزستان اعتبار اين پروژه را تا زمان اتمام، تامين خواهد كرد.
  این در حالی است که مردم اهواز برای برداشتن و نوشیدن آب لوله کشی ناچارند دور شیرهای آب ، از پارچه ای نازک به عنوان فیلتر استفاده نمایند تا از ریخته شدن کرم ، تخم جانوران آبزی و شن و خاک ، در ظرف هایشان جلوگیری شود.
  گزارش كمكهای نقدی بودجه 88 به دستگاههای غيردولتی
  آینده نیوز: در لايحه بودجه سال 1388 كه از سوي دولت به مجلس شوراي اسلامي ارائه شده، 81 ميليارد تومان بودجه براي مجموعه هاي غير دولتي در نظر گرفته شده است.
  از اين مبلغ يك ميليارد تومان به موسسه خصوصي آينده روشن كه پیش از این نام رحيم مشايي در هيات امناي آن به چشم مي خورد، اختصاص يافته است.
  همچنين مؤسسسات ديگري نظير پژوهشكده علوم شناختي مبلغ 500 ميليون تومان، مؤسسه بصيرت 600 ميليون تومان، مركز دايرة المعارف بزرگ اسلامي 3 ميليارد تومان، مجمع عالي حكمت اسلامي 300 ميليون تومان، فرهنگستان علوم اسلامي 700 ميليون تومان، مؤسسسه ترجمان وحي يك ميليارد تومان و بنياد فرهنگي (حميد) مولانا 337 ميليون تومان در نظر گرفته شده است.
  همچنين مبلغ يك و نيم ميليارد تومان براي تشكل هاي غير دولتي زنان، 3 ميليارد تومان، فعاليت هاي قرآني تشكل هاي غير دولتي، 2 ميليارد تومان واحد هاي آموزشي غير دولتي، بدون ذكر نام و گرايش اين تشكل ها در نظر گرفته شده است.
  سهم بسيج دانش آموزي از بودجه بخش غير دولتي 4 ميليارد، انجمن هاي اسلامي دانش آموزي 4 ميليارد و سازمان دانش آموزي 4 ميليارد و هفتصد ميليون تومان مي باشد.
  همچنين مبلغ 14 ميليارد تومان براي نهادها و مراكز فرهنگي بدون ذكر اسم و سهم آنها در نظر گرفته شده است و علاوه بر آن، براي بنياد دايرة المعارف اسلامي مبلغ 2 ميليارد تومان، شوراي سياست گذاري ائمه جمعه و برگزاري نماز جمعه 14 ميليارد تومان، مركز رسيدگي به مساجد 3 ميليارد تومان، بنياد حكمت صدرا يك ميليارد و 400 ميليون تومان، ستاد امر به معروف و نهي از منكر يك ميليارد تومان، خبرگزاری مهر 500 میلیون تومان، مدرسه عالي شهيد مطهري يك ميليارد و دويست ميليون تومان، ستاد اقامه نماز يك ميليارد و دويست ميليون تومان، مؤسسه دايرة المعارف فقه شيعه 2 ميليارد تومان، جامعة الزهرا 6 ميليارد تومان و دانشگاه اديان و مذاهب يك و نيم ميليارد تومان و مؤسسه اسرا يك ميليارد و دويست ميليون تومان در نظر گرفته شده است.
  همچنین به شهرك مهديه قم مبلغ 2.5 ميليارد تومان و براي تعمير و نگهداري مهديه قم 300 ميليون تومان در نظر گرفته شده است.

 17. Bi neshan says:

  تو انتخابات آینده هم همه میرن رای میدن!
  از نظر من هیچکاریشم نمیشه کرد .
  این مملکت گرسنه است.اگه میخواین که مردم صداتونو بشنون اول باید سیرشون کنین .
  مثل سی سال پیش!
  پول دست آدمهاییه که برای مردم خرج نمیکنن.
  وقتی شکم مردم سیر شد به سیاست فکر میکنن.
  حسن آقا یه سوال
  نظر شما چیه ؟خوبه آمریکا بیاد به ایران حمله کنه و حکومت آخوندی رو کله پا کنه؟
  تنها راه حل نه!یکم کشته و بدبختی و اینا میکشیم اما نسل بعدیم از دموکراسی برخوردار میشن

 18. پاسخ به Bi neshan
  خیر دوست عزیز راه نجات ایران دخالت خارجی نیست. اگر آمریکا حمله کرد برای منافع خودش هست که حمله می‌کند نه برای منافع ملت ایران. خود ملت ایران باید این نجاست را از تن ایران پاک کند.

 19. Bi neshan says:

  دقیقا”
  بخشی از مردم از همین حکومت تغذیه میشن که اونها قدمی برای طاهر کردن ایران بر نمیدارند
  گروهی هم که گرسنه اند و بدنبال لقمه نانی
  در نتیجه عملیات پاک سازی پروسه طولانی داردکه اصلاحات هرچند کوچک و ظاهری به آن کمک میکنه .مثلا اینکه دستور صریح درباره سنگسار یا ارث بسته به زمانه امروز تغییر میکنه.این میشه تضعیف دینی
  نسل آینده مانند نسل قدیم سنگ اسلام را به سینه نخواهند زد
  مشکل اینست که نسل آینده را بی بند وباری و بی کاری و عدم آینده روشن ( که البته ناشی از محدودیتها و کمبودهاست) ناتوان از قدرت تفکر کرده

 20. آقا Bi neshan پس شما هم بعله!
  فکر کردی با کورها تلیت می‌خوری!؟ کدام اسهالات!؟ همونی که حجاریان گفت 200 سال طول می‌شکه!؟
  اسهالات بوسیله کی!؟ بوسیله سید محمد گوبلز!؟ ما رو گرفتی یا خوانندگان این وبلاگ رو!؟
  برادر بی نام و نشان آن صبو بشکست و آن پیمانه ریخت!
  ملت ایران چنان این رژیم رو اسهالی می‌کنند که خودش سقط بشه.
  اون روز دیر نیست که سران رژیم و همین سید محمد گوبلز هم توی ایران دنبال سوراخ موش بگردند پیدا نکنند، چونکه موشها هم توی ایران از آخوند عاصی شدن، باور نداری کمی صبر صحر نزدیک است.

 21. Bi neshan says:

  بنده هم نگفتم که امام زمان میاید.
  اما نیاز به زمان طولانی دارد
  اینقدر باید احمدی نژادها بیایند و خاتمی ها و .. که مردم ببینند که هیچ کدام شفا نمیدهد
  البته اگر توجه کنند
  در ضمن چرا جوش میارین .من هم نظر خودم رو گفتم و به کسی هم توهین نکردم و کسی رو هم دست نمی اندازم!!!!

 22. آقای Bi neshan کجای نوشته من توهین بوده که من متوجه نشده ام!؟ من هم مثل شما نظرم را دادم!

 23. jahandar says:

  مطمئنا در انتخابات پیش رو بار دیگر این ملت حماسه ای دیگر خواهد آفرید و انشاالله فارغ از اینکه چه کسی از صندوقهای رای بیرون بیاید خروجی آن هموار کننده راه این مردم صبور در تحقق آرزوهای تاریخی خویش که همانا عزت و سربلندی میهن عزیزمان ایران است باشد
  آزادى ايجاد تشکلهاى مستقل معلمان, مسکن٬ رفاه اجتماعى, برابرى زن و مرد در تمام سطوح, استخدام رسمى معلمين حق التدريسى, يک نظام آموزشى آزاد و مدرن, معلم- دانش آموز- اتحاد عليه تبعيض معلمان کشور اتحاد اتحاد معلم ميرزمد٬ سازش نميپذيرد!
  من اميدوارم تمام ملت ايران دست به دست هم دهيم و با استفاده از موقعيت دولت اصلاحات دهم ، كشور را به مسير خود هدايت نماييم . به اميد ربقراري دموكراسي واقعي در ايران عزيز !
  مي خواهم معلم بمانم و خود را در خدمت ارتقاي انديشگي دانشجويان عزيز ميهن مان قرار دهم.
  می‌خواهم معلم بمانم حتی اگر از گرسنگی بمیرم حاضر نیستم جوانان ما بی‌سواد بمانند. من خواهشی که از هموطنان عزیزم دارم اینه که حالا که انتخابات دوباره نزدیک است به یکی‌ری بدهند که میلیونها همشهریهمون رو از فقر نجات بدهد این همه نفت تولید می‌کنیم و اینهمه بدبختیم میگن دورهٔ شاه هم همین رو میگفتند پس این انقلاب برای چی‌بود . من فکر می‌کنم نکنه ما ملت ایران یه گناهی کردیم که اینهمه جزاش رو اینهمه سال پس میدیم.
  من کاری ندارم رئیس جمهور کی‌خواهد بود تنها دعا که دارم این است که‌ای کاش وضع ملت بهتر بشه و بجای اینکه اینقدر با دنیا در بیوفتیم به داد این ملت گرسنه که یک کیلو گوشت نمیتونن بخرند برسیم.
  می‌خواد آخوند باشه،احمدی باشه یا هر کی‌دیگه خدا الهی ازش نگذر اگر به نجات این مردم بی‌چاره نرسه.
  خودشون توی قصرها نشستند و مردم حتی نمی‌تونن اجارهٔ یه اتاق کوچک رو بدهند.آخه انصاف کجاست.
  دوستان تو را بخدا من بد میگم، خوشحال میشم یه خط برام ایمیل بفرستین و من معلم خسته را یه صفای بدین.
  فدای هموطن و به امید روزی که رهبران ما به فکر ما بیفتند.
  http://www.youtube.com/watch?v=3hW049-6PRs&feature=PlayList&p=3BAFA955500BFFEF&playnext=1&playnext_from=PL&index=23

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی