May 28 2010

ما همه مسئولیم

نوشته:     :::       9 پیام

لطفا قبل از خواندن این مطلب، نوشته وبلاگ لویاتان (کرم به قلاب می زنیم، برای صید لجن خوار) را بخوانید
خیر قربان! مساله به این سادگی‌ها که شما توضیح می‌دهید نیست! اگر بخواهیم بر اساس محاسباتی که شما مطرح کردید پیش برویم، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و عاقبت همه با این نوع استدلال بیگناه از آب در می‌ایند! مثلا همین احمدی نژاد و خامنه‌ای را هم می‌توانیم با استدلال شما بیگناه جلوه دهیم.
عرضم به حضور مبارک شما که، بنده حقیر بیش از 30 سال است که با این رژیم مخالفم. خودم را نه انسانی رادیکال می‌دانم و نه چندان آگاه و نه مبارز. تنها چیزی که در من و آنهایی که آن طرف قضیه ایستاده‌اند متفاوت است این است که من خودم را مسئول می‌دانم، مسئول گفتار، رفتار و کردار خودم. همین یک زنجیر کفایت می‌کند که پای مرا ببندد و نگذارد که قدمی در راه پیشرفت رژیم منحوس جمهوری اسلامی بردارم. هیچگاه هم در این 30 سال سعی نکرده‌ام قهرمان باشم و نه حتی مبارزه آنچنانی که در خور مطرح کردن انجام داده‌ام، ولی یک کار را در این سی سال کرده‌ام و آن هم همکاری و همراهی نکردن با رژیم است.
خانم رضایی یا هر انسان مطرح دیگری درست به همین خاطر که بر جامعه تاثیر گذار تر از خُسن آقای یک لا قبا هستند مسئولیت بسیار بیشتری در مقابل جامعه دارند.
توجه داشته باشیم که ما انسانهای مدرن، خود را عضوی از جامعه می‌دانیم و در مقابل این جامعه که به ما هزار و یک هدیه بی مزد و منت می‌دهد، باید چیزی را در عوض پس بدهیم، اینگونه نیست که کسی در جامعه خود فقط از مزایای آن جامعه استفاده کند، ولی همین که موقع پرداخت هزینه شد پای خود را پس بکشد و حاضر به پرداخت هزینه نباشد. توجه داشته باشید که خانم رضایی نیازی ندارد زندان برود و حتی ابراز مخالفتی با رژیم بکند ولی این حداقل را (همراهی و همکاری نکردن بار رژیم) باید بپردازد و اگر نپرداخت و در عوض با رژیم همکاری کرد و از مزایای بیشتری هم در قبال این خدمت دریافت کرد، به این می‌گویند نمک خوردن و نمکدان شکستن، به این می‌گویند خیانت.
اگر استدلال شما را ملاک تشخیص قرار بدهیم می‌توانیم استدلال کنیم که فلان قاضی هم تنها برای منفعت خودش است که حکم اعدام صادر می‌کند و اصلا هم سیاسی نیست!؟ خُسن آقا هم می‌تواند از فردا با رژیم دست رفاقت و برادری بدهد و تعطیلات را برود ایران عشق و حال و خاطره این همه سال دوری از وطن را زنده کند! خیر قربانت گردم این استدلال شما از اساس غلط است. هر انسانی در برابر جامعه خود مسئول است و این نمی‌شود که بگوییم خوب طرف سیاسی نیست پس هر غلطی دلش خواست بکند. اگر کسی بخواهد به این شکل با جامعه برخورد داشته باشد باید برود به دوران غار نشینی در آن صورت دیگر مسئولیتی ندارد!
اصلا این داستان سیاسی بودن و نبودن یک حرف مزخرف است، همه سیاسی هستند حتا آنهایی که تنها در جامعه نفس می‌کشند و هیچ غلط دیگری نمی‌کنند. همین که من و شما در جامعه‌ای نفس کشیدیم مسئول هستیم که در پاک نگاه داشتن هوای آن خراب شده برای تنفس هوای پاک هم که شده تلاش کنیم.
پ.ن.:
اگر فرزاد کمانگر نیمی از این عشوه‌هایی که خانم رضایی و پدر گرامشان برای رژیم می‌آیند برای رژیم آمده بود و تقاضای عفو کرده بود امروز زنده بود، ولی فرزاد سر بردار داد تا وظیفه و مسئولیت اش را در برابر جامعه انجام داده باشد. همشهری بیچاره من مجید توکلی هم اگر عشوگری به سبک خانم رضایی می‌دانست امروز بجای زندان و شکنجه در ناز و نعمت زندگی می کرد.

نوشته: در ساعت: 9:51 am در بخش: سیاسی

9 پیام  |           

9 پیام به “ما همه مسئولیم”

 1. درود بر حسن آقا. من فکر نمی کنم اشاره ای به بی مسوولیتی کرده باشم. ضمن این که مقایسه ای که شما کردین رو درست نمی دونم، مجید توکلی انسان بزرگواری است که هزینه اعتقادش را می دهد و پای آن ایستاده است. فکر می کنم این نوع مقایسه ها ارزش آن بزرگواران را کم کند و این همان چیزی است که من روی آن تاکید کرده ام.

 2. من به هیچ عنوان اینها را با هم مقایسه نگرده‌ام آنها را کنار هم گذاشته‌ام و می‌پرسم چرا یک نفر باید این همه هزینه بدهد و هیچ استفاده نبرد در عوض یک کس دیگری مثل خانم رضایی هیچ هزینه‌ای ندهد و در عوض بسیار سود ببرد. زندگی هم یک سیستم سود زیان است. انسانهایی برای دیگران این همه فداکاری می‌کنند و انسانهایی دیگر همیشه بدون هزینه بهترین منافع را از جامعه می‌برند. تا کی جامعه باید این سوء استفاده کنندگان را تحمل کند سوال من این است وگرنه من غلط بکنم این دو نوع انسان را با هم مقایسه بکنم.
  این دو نوع انسان اصلا قابل مقایسه نیستند.

 3. اریا says:

  کاملا موافقم. با چنین طرز فکر و استدالی میتوان همه دست اندرکاران جمهوری اسلامی را بیگناه شناخت و حتی گفت که آنها هم قربانی جامعه بودند. ولی من فکر میکنم که ما ایرانیها زمانی که یکی از ما به جایی میرسد او را چنان بزرگش میکنیم و به اصطلاح افتخار میکنیم که گویی از زمان کودکی از او نگهداری کردیم. این مشگل ماست که به افتخار احتیاج داریم به یک بت به یک رهبر به کسی که هم بتوان به او افتخار کرد و هم بعدا فحشش هم داد.

 4. پریسا says:

  همه سیاسی هستند حتا آنهایی که تنها در جامعه نفس می‌کشند .
  خسن آقا جون چند روز پیش با رادیو فردا مصاحبه داشتم که البته هنوز پخش نشده.درباره کتاب حرف می زدیم.قبل از مصاحبه یک بنده خدایی گفت ما تو این چند دقیقه با جمهوری اسلامی کار نداریم و فقط درباره کتاب حرف می زنیم و خودت رو درگیر نکن چون منتقدین سیاسی اگر بخواهی بگی کتابت سیاسیه شرحه شرحه ات می کنند.((با نقد))
  خلاصه مصاحبه شروع شد و خیلی جالب بود که بعد از یکی دو دقیقه مجری پرسید شما آدم سیاسی هستید؟
  خوشحال گفتم هرکی بگه نیست دروغ گفته وقتی من برای همین کتاب نتونم برم کشورم بله ساسی ام.وقتی به دنیا اومدم مذهبم و پوشش ام و عاشقی و تفریح و سینما برام سیاسی بوده بله همه ما سیاسی هستیم چون ما رو سیاسی کردند.
  با اجازه به بلاگ این روانی آدم خوار هم نرفتم و به مطلب خوب شما بسنده کردم.آدم خوار اعصابم رو خرد می کنه

 5. avandan says:

  جدن دم شما گرم!
  این رک گویی قابل ستایش است
  اگر ما آرمانمان دموکراسی است پس مردمی مسئولیت پذیر می خواهیم.
  نباید بی مسئولیتی و تن آسایی را بزک کرد و با عبارات لطیف به خورد ملت داد.

 6. بنفشه says:

  درورد بر خسن آقای عزیز. بله جناب درست می فرمایید. همه ما مسوولیم. این که نمی شه با هزار و یک ادله نرم و خوشگل، همه رو پاک و منزه چلوه داد. این خانوم رضایی خیانت کرد. اگر تنها ذره ای درک و آی کیو داشت می فهمید. به نظر من که از روی نادانی و نداشتن مشاور سیاسی نبوده، بلکه کاملا آگاهانه این خیانت رو انچام داد. اینها نان به نرخ روز خورند. پاینده باشی دوست والااندیش

 7. kia says:

  خسن اقا درست میگویی من رفتم مطلب این اقا که گفتی خوندم ولی تا نصفه چون زیاد داستانسرایی کرده بود نیمه راه گذاشتمش کنار هر کسی بگوید من سیاسی نیستم داره از زیره مسئولیتی که به انسانیت جامعه کشور ووووو دارد فرار میکنه سیاست زنده گی ماه را شکل میدهد سیاست است که قوانین را شکل و سازمان میدهد قوانینی که با انها شاید ماه هر روز سروکار داشته باشیم قوانینی حال و اینده تک تک ماه را شکل میدهد نگاه کنید به سیاستی که رژیم جنایتکار اسلامی از ٣١ سال پیش به اجرا گذاشته باعث فراری شدن بیش از چند میلیون ایرانی از کشورش شده در این بین هزارن نفر جان خود را از دست دادن حالا یکی بیاید بگوید من سیاسی نیستم باید با پشت دست خوابوند توی دهانش که دیگه از این حرفها نزنه خانم رضایی و امسال رضایی ها یک روزی به خاطره خیانتی که به ملت ستم کشیده ایران کرده اند از مردم ایران که زیره ستم اسلامگرایان خونخوار هستن عذر خواهی خواهند کرد که به فکره خودشان نتها بوده اند و برای مردم ایران ارزشی قائل نشده اند و مسئولتی در قبال انها برای خود احساس نکرده اند دیام میاید چند سال پیش من برنامه این مردک مضخرف حمید شبخیز صاحب تلویزیون ایران که از LA امریکا پخش میشد نگاه میکردم که دیدم گفت ماه سیاسی نیستیم همین باعث شد که من دیگر کانال این مردک را پاک بکنم حال فکرش را بکنید برای چی این مردک گفت ما سیاسی نیستیم که از روز روشنتر است برای چی

 8. nima roshan says:

  با درود به حسن اقا برای نوشته بسیار اگاه کننده و مردمی شان . ارسطو یک بار گفته بود که فرق بین انسان و حیوان سیاسی بودن انسانهاست . سیاسی بودن به معنای انسان کامل بودن است. باید مزدوران رژیم را در هر لباس و هر مقامی که هستند افشا کرد. انگونه که میگویند پدر ارغوان رضائی ورزشکار عقب افتاده و ارتجاعی با پاسدار تروریست محسن رضائی پسر عمو هستند. باید این ورزشکاران مزدور را در هر کجا دنیا که هستند افشا و رسوا کرد. اما چیزی که در نوشته ان اقائی که از ارغوان رضائی حمایت کرده بودجلب نظر میکند اینکه این اقای با نا اگاهی نوشته بود که همه قرار نیست که جعفر پناهی باشند و یا شجریان!! اولا اینکه جعفر پناهی قبل از اینکه در جنگ گرگها به زندان بی افتد بارها از رژیم اسلامی حمایت کرده بود و حال هم فقط بخاطراینکه یک شال سبز سیدی در کانادا روی دوشش انداخته بود به زندان افتاد و نه در زندان و نه حالا که از زندان ازاد شده حتی نه یک کلمه از انسانهای بزرگی مثل فرزاد گما نگر و مجید توکلی حرف زده ونه از انها حمایت کرده است . دوم . محمد رضا شجریان همراه با ناظری وتعداد زیادی هنرمند در سال ۱۳۶۸ با خامنه ای جلاد بیعت کرد و از ان زمان هم تا کنون به دستور رژیم برای بزک کردن چهره کریه رژیم و ترور اقتصادی ایرانیان نا اگاه به اروپا و امریکا فرستاده میشود. شجریان یکی از سر سپردگان اخوند شیاد خاتمی بود و حال سبز سیدی شده و هنوز هم امامش خمینی ضد بشر و رهبرش خامنه ای ادمکش است و اگر هم حالا یکی دوحرف ابکی در حمایت مردم میزند تنها برای این استکه که ایرانیان بی حافظه بیشتر به کنسرتش بروند. هنرمندان فرصت طلب را افشا کنیم .

 9. kia says:

  خسن اقا مصاحبه با مادر احمد نعیم آبادی، را در روز online لطفأ بخوان که احمد چه حس مسئولیتی به مردم و کشورش داشت بعد حرامزاده گانی پیدا میشوند که میگویند ما سیاسی نیستیم واقعن خیلی مصاحبه ی دردناکی است

پیام:

اجباری، نمایش داده نمی‌شود

Spam protection by WP Captcha-Free

اخبار و مطالب خواندنی