05.12.2010

سیل اتهامات علیه مهدی هاشمی

رادیوفرانسه: مدير مسئول روزنامه ايران که به دنبال شکایت مهدی هاشمی به دادگاه فراخوانده شد، با استفاده از این فرصت، اتهامات زیادی را علیه شاکی خود مطرح کرد. وی که در این دادگاه بی گناه شناخته شد، مهدی هاشمی را به رانت خواری، فعالیت در “فتنۀ سال ۸۸” و داشتن روابط مشکوک با بیگانگان متهم کرد. به گفتۀ او “مهدي هاشمي سازمان دهنده اوباش و اراذل براي ناامن كردن تهران بود و فقط براي يك شب اغتشاش و به آتش كشيدن يكي از ميادين تهران، دويست ميليون تومان خرج كرد”.

مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، قبلاً از مدير مسئول روزنامه ايران، کاوه اشتهاردی به خاطر انتشار تهمت هایی در این روزنامه شکایت کرده بود.
به گفتۀ اشتهاردی، خبري كه مورد شكايت مهدي هاشمي قرار گرفته بود، بيانيه تشكل های دانشجويي است كه با تيتر ” مبارزه با مفاسد اقتصادي را با پرونده مهدي هاشمي آغاز كنيد ” منتشر شده بود.

در پاسخ به اتهامات، کاوه اشتهاردی فهرست طویلی از جرایم و اعمال غیرقانونی مهدی هاشمی را شرح داد.

او ابتدا گفت که مهدی هاشمی هم اکنون “از ايران متواري و در كشور استعمار پير، انگليس، ساكن شده است”. وی سپس از توضیح در بارۀ “مدارک تقلبی مهدی هاشمی آغاز کرد و گفت: “وي با استفاده از سهميه رزمندگان در آزمون دکتری، شركت و از لحاظ علمي به صراحت مردود گشته اما بعداً براي دوره دكتراي رشته مهندسي انرژي، دعوت به مصاحبه مي گردد!”.
به گفتۀ اشتهاردی، مهدی هاشمی در حالی كارت پايان خدمت گرفته که ۲۱ ماه و ۲۲ روز گواهي كسر خدمت دارد…

وی همچنین موارد مختلف “رانت خواری” هاشمی را شرح داد و گفت که وی هزینه های شخصی خود را به حساب دانشگاه آزاد می گذاشته و به عنوان مثال از هزینه هایی چون “موبايل هاي شخصي مهدي هاشمي، موبايل همسرش (فرشته هاشمي)، تلفن منزل، آرايشگر شخصي، معلم خصوصي همسر وي، گوسفند نذري (عيد قربان)، ويزاي خانوادگي دوبي، قبض برق منزل، خريد از فروشگاه هاي فرودگاه مهر آباد و حضور خانواده اش در كافي شاپ فرودگاه، بيمه نامه خودرو همسر مهدي هاشمي، هزينه هاي تميز كردن شيشه هاي منزل مهدي هاشمي، هزينه هاي ستاد مردمي دوستداران آقاي اكبر هاشمي رفسنجاني”… نام برد.

مدیر مسئول روزنامۀ ایران مهدی هاشمی را “نماينده شاخص جريان فتنه” معرفی کرد و گفت: “ما مهدي هاشمي را به عنوان يك شخص و حتي يك آقازاده تحليل و بررسي نمي كنيم بلكه او را نماينده اي شاخص از فتنه، مفاسد اقتصادي، تقلب، دو رويي، نفاق و ارتباطات خاص با بيگانگان مي دانيم”.

او با تأکید بر این نکته که باید حساب وی را از پدرش جدا کرد، افزود: “ارتباطات مشكوك مهدي هاشمي با سرويس هاي اطلاعاتي بيگانه پيش از فتنه ۸۸ برقرار بوده و درمقاطع اخير تشديد شده است”. به گفتۀ اشتهاردی، هاشمی با سفارتخانه های انگلستان و عربستان سعودی روابط مشکوکی داشته است.
وی همچنین به نقش مهدی هاشمی در “ماجرای کشتی انگلیسی” اشاره ای می کند اما توضیحی در این باره نمی دهد.

مدیر روزنامۀ ایران همچنین فرزند آیت اله رفسنجانی را به پنهان کردن و “پاکسازی” برخی اسناد محرمانه متهم می کند.

پولشویی و اختلاس از موارد دیگری است که از سوی اشتهاردی شرح داده شده است. به عنوان مثال او می گوید: “مفاسد اقتصادي مهدي هاشمي در قرارداد با شركت توتال در فاز دو و سه پارس جنوبي نيز آشكار است. متهمان تنها در قرارداد كرسنت، ۸۵ ميليون دلار پورسانت گرفته اند . آيا دريافت اين پورسانت، مفسده اقتصادي نيست؟ ما معتقديم كارچاق كني مهدي هاشمي براي شركت هاي نفتي چند مليتي، با نام فرزند رئيس جمهور اسبق و فرزند رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، هتك حرمت نظام است”…

و بالاخره پیرامون فعالیت های مهدی هاشمی در “فتنۀ ۸۸”، اشتهاردی می گوید: “مهدي هاشمي سازمان دهنده اوباش و اراذل براي ناامن كردن تهران بود و فقط براي يك شب اغتشاش و به آتش كشيدن يكي از ميادين شمال تهران، دويست ميليون تومان خرج كرد. مهدي هاشمي و آدمهايش ده روز كوشيدند تا اغتشاشگران را در خيابان ها نگه دارند تا به خيال باطل خود، اقتدار نظام مردمي را بشكنند”…

در پایان، مدیرمسئول روزنامۀ ایران می گوید: “مهدي هاشمي مي داند كه بازگشت به ایران چه عواقبي در پي خواهد داشت” و می افزاید: “اراده نظام جمهوري اسلامي براي برخورد با اين آقازادۀ مفسد، قاطع و بران است و ما اميدواريم اجراي عدالت براي مهدي هاشمي از همين دادگاه شروع شود و در نهايت به برخورد قاطع و پشيمان كننده براي مهدي هاشمي خاتمه يابد”…

Related posts:

  1. مهدی هاشمی تکذیب می‌کند، اما باز از طریق منابع نزدیک به خود
  2. فاش شدن هویت ترانه موسوی با حکم جلب مهدی هاشمی
  3. ایرنا:هاشمی به کیش می‌رود تا مهدی را بیاورد!
  4. هاشمی رفسنجانی: جريان خودسر سمی برای كشور است، تخلف از قانون یعنی استبداد؛ تخلف از مصوبات مجلس و مجمع پسنديده نيست
  5. نقدی بر بیانیه پایانی خبرگان

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates