13.12.2010

وزیر امورخارجۀ فرانسه : “فرانسه بر هم زدن ثبات منطقه و جهان از سوی رژیم ایران را نمی پذیرد”

رادیوفرانسه: میشل آلیو- ماری گفت فرانسه از نگرانی هائی که رژیم ایران بر می انگیزد آگاه است و با این کشور با “زبانی محکم” سخن خواهد گفت. وزیر امورخارجۀ فرانسه در دنبالۀ سخنان خود گفت فرانسه “بر هم زدن ثبات منطقه و جهان به وسیلۀ رژیم ایران” را نمی پذیرد و به “مجهزشدن ایران به جنگ افزار هسته ای” تن در نخواهد داد.

خانم میشل آلیو- ماری، وزیر امورخارجۀ فرانسه دیروز (یکشنبه) در پاریس گفت فرانسه هیچگاه نخواهد پذیرفت که جمهوری اسلامی ایران ثبات خاورمیانه و جهان را بر هم زند.
وزیر امورخارجۀ فرانسه که در نشست “کنگرۀ یهودیان اروپا” سخن می گفت به مخاطبان خود اطمینان داد که پاریس “دوست اسرائیل” بوده و همواره به تحقق یک “صلح پایدار” در خاورمیانه متعهد بوده است.
میشل آلیو- ماری گفت فرانسه از نگرانی هائی که رژیم ایران بر می انگیزد آگاه است و با این کشور با “زبانی محکم” سخن خواهد گفت. وزیر امورخارجۀ فرانسه در دنبالۀ سخنان خود گفت فرانسه “بر هم زدن ثبات منطقه و جهان به وسیلۀ رژیم ایران” را نمی پذیرد و به “مجهزشدن ایران به جنگ افزار هسته ای” تن در نخواهد داد.
میشل آلیو- ماری که در ماه گذشته پس از ترمیم کابینۀ فرانسه به جای برنار کوشنر به عنوان وزیر امورخارجۀ فرانسه منصوب شده است در ارتباط با فعالیت های هسته ای تهران گفت اگر مسئولان جمهوری اسلامی ایران تردیدها را در مورد نیات خود بر طرف نکنند، اعمال کلیۀ مجازات های اقتصادی علیه این کشور باید در دستور کار قرار گیرد.
وزیر امورخارجۀ فرانسه پس از تأکید بر دوستی کشورش با اسرائیل و تعهد پاریس به تضمین امنیت این کشور در منطقه گفت موضع فرانسه مبنی بر طرفداری از تشکیل “یک کشور مستقل فلسطینی قابل زیست و دموکراتیک در چارچوب مرزهای ١٩٦٧ ” و “اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت هر دو کشور (اسرائیل و فلسطین)” برای همه شناخته شده است.
خبرگزاری فرانسه در گزارشی که به سخنان دیروز وزیر امورخارجۀ فرانسه اختصاص داده است، پس از نقل سخنان او می نویسد تهران با جاه طلبی های هسته ای خود و اعمال نفوذ در عراق، افغانستان و منطقه نگرانی غربی ها و کشورهای عرب منطقه را بر می انگیزد. این خبرگزاری اضافه می کند که جمهوری اسلامی ایران را این کشورها به کمک به حزب الله لبنان و حماس فلسطین متهم می کنند.

Related posts:

  1. یک سند ویکی لیکس از نگرانی استرالیا درباره حمله نظامی اسرائیل به ایران خبر می دهد
  2. گزینه های تلخ آمریکا در برابر ایران
  3. گزارش فیگارو از حمله اسرائیل به محل ساخت موشک های شهاب 3، انفجار مرموز در یکی از مراکز مخفی ایران
  4. هشدار ایران نسبت به حمله احتمالی به راکتور بوشهر

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates